Pliki z danymi-Pomoc w GIEŁDA-Notowania i wykresy - info.bossa.pl
2019.05.23, godz. 10:45
kontakt
baner_ZAGRANICA_200x600.jpg

Zastrzeżenia dot. wykorzystywania danych


Dom Maklerki Banku Ochrony Środowiska S.A. udostępnia dane wyłącznie na własny użytek osobisty w celu niekomercyjnym, pod warunkiem nienaruszania jakichkolwiek praw wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności osobistych i majątkowych praw autorskich, praw z rejestracji znaków towarowych lub praw ochronnych na znaki towarowe, bez prawa ich rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, wykorzystywania w jakiejkolwiek działalności zarobkowej lub niezarobkowej, jak również bez prawa ich udostępniania osobom trzecim bez pisemnej zgody DM BOŚ S.A.

Pliki z danymi

Pliki z danymi dostępne w serwisie bossa.pl jest to usługa dzięki której każdy aktywny inwestor finansowy zaspokoi podstawowe potrzeby w zakresie tworzenia zaawansowanych wykresów i systemów inwestycyjnych.

Udostępniamy dwa rodzaje danych:

  • Intraday - dane z przebiegu sesji,
  • EOD (End of day) – dane generowane po zakończeniu notowań (wyceny).


Pliki generowane są w dwóch formatach:

  • Metastock (format binarny i tekstowy csv),
  • Omega (format tekstowy csv).


W plikach EOD dla każdego programu generowane są pliki dzienne, z kilku dni, miesięczne, roczne oraz pliki z pełną historią.

W plikach z danymi udostępniamy dane z rynków: GPW, indeksy giełd zagranicznych, średnie kursy waluty w NBP, wyceny jednostek funduszy inwestycyjnych, wyceny jednostek funduszy emerytalnych, rynku forex.
Dostępne dane modyfikowane są o splity oraz resplity.

Pliki z notowaniami instrumentów, które wygasły lub nie są już notowane przenoszone są do katalogów z plikami usuniętymi (np. http://bossa.pl/pub/ciagle/mstock/mstoldcgl.zip).

Wykresy Intraday w programie Omega

Omega Supercharts w wersji End of Day, może także czytać dane intraday. W przeciwieństwie do np. Metastock nie jest wymagana wersja real - time. Przy korzystaniu z danych w formacie tekstowym (Ascii) otwarcie każdego wykresu poprzedza przechodzenie przez 3 - 4 pola dialogowe. Aby to skrócić można utworzyć tzw. listę.

Jak dopisać dane do Metastocka

Instrukcja "krok po kroku" dopisywania danych dziennych do własnej bazy w formacie Metastocka.

Metastock w pytaniach i odpowiedziach

Zestaw pytań i odpowiedzi powstał na podstawie doświadczeń z rozmów z użytkownikami bossa.pl. Strona nie zastępuje pomocy dostępnych w poniższych programach, nie uczy również zasad ich obsługi. Chodzi raczej o ułatwienie w odnalezieniu odpowiedzi na mniej lub bardziej standardowe problemy z jakimi spotykają się użytkownicy Metastock'a.

QuotesUpdate

Program Quotes Update to niewielkie narzędzie ułatwiające pracę inwestora. Jego celem jest szybka i łatwa aktualizacja plików lokalnych z historycznymi notowaniami spółek giełdowych z rynku głównego jak i NewConnect, a także notowań kontraktów, obligacji, walut, indeksów zagranicznych oraz funduszy.

Program udostępniany jest bezpłatnie wszystkim użytkownikom serwisu bossa.pl.