Kalendarium-Pomoc w GIEŁDA-Analizy i informacje - info.bossa.pl
2020.12.05, godz. 22:59
kontakt
Co nowego?

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym, rozbudowanym i rozszerzoną sekcją Kalendarium w dziale Analizy & Informacje. Kalendarium składa się z części giełdowej oraz kalendarza wydarzeń makroekonomicznych. Tabele w części giełdowej prezentują wydarzenia korporacyjne ze spółek notowanych na GPW oraz NewConnect, a także daty publikacji raportów najważniejszych spółek zagranicznych. Kalendarium makro jest automatycznie odświeżane w momencie publikacji danych.

Pełny zakres kalendarium dostępny jest dla wszystkich zalogowanch użytkowników.

Kalendarium giełdowe

Kalendarium giełdowe prezentuje w przystępny sposób informacje o wydarzenia korporacyjne ze spółek notowanych na:

  • Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
  • oraz NewConnect,

a także informacje o datach publikacji raportów przez najważniejsze spółki zagraniczne z USA i Europy.

Zakres prezentowanych informacji to m.in. emisje, raporty finansowe, dywidendy, emisje z prawem poboru, WZA, splity, zmiany w składzie indeksów. Szybki dostęp do najważniejszych wydarzeń może odbywać się poprzez menu "Wyświetl" w nagłówku tabeli.

Dane w tabelach sortowane są alfabetycznie, w pierwszej kolejności spółki krajowe, następnie zagraniczne. Każda spółka ma przyporządkowany ticker oraz rynek notowań.

Kliknięcie na nazwie spółki powoduje przeniesienie do Centrum Spółek i Papierów, gdzie znajdziemy szczegółowe kalendarium i pozostałe informacje dotyczące wybranego podmiotu.

Kalendarz w lewej kolumnie pozwala na łatwą nawigację w zakresie danych Kalendarium - wyświetlony może zostać wybrany dzień, lub cały tydzień.

dzien_tn.png
csp_tn.png

 

Kalendarium makro

Wydarzenia makroekonomiczne prezentujemy w zupełnie nowej, odświeżonej formie. Na stronach kalendarium makro znajdą Państwo aktualne oraz historyczne odczyty najważniejszych wskaźników makroekonomicznych z państw Strefy Euro, USA, Wielkiej Brytanii, Europy Środkowo-Wschodniej oraz regionu Azji i Pacyfiku.

Tabele kalendarium są automatycznie odświeżane w momencie publikacji aktualnych odczytów. Aktualizacja odczytu odbywa się bez konieczności przeładowania strony w przeglądarce. Tuż przed publikacją danych wyświetlona zostaje animacja MOVE_000.gif, a aktualny odczyt zostanie automatycznie wyświetlony w tabelach.

Zakres prezentowanych informacji został wzbogacony o aktualizowane przez Dział Analiz DM BOŚ "wagi" publikowanych odczytów. Ich zakres wynosi od 1 do 3 - slupek3.jpg.

Do większości wskaźników dołączyliśmy zwięzłe opisy, przedstawiające najważniejsze informacje pozwalające na łatwiejsze poruszanie się w prezentowanych danych. Wskaźniki z opisem wyróżnione są symbolem opis.jpg.

Na karcie szczegółowego opisu wskaźnika prezentujemy informacje o wartościach ostatnich odczytów, dacie najbliższej publikacji a także wykres historyczny, ułatwiający analizę danych.

Pełnotekstowa wyszukiwarka wraz z "inteligentnym" kalendarzem pozwala na szybkie poruszanie się w interesującym nas zakresie danych. Dane spełniające wybrane kryteria zostaną wyświetlone w tabelach, a przyporządkowane im daty podświetlone w kalendarzu.

Dane makro prezentowane są również w dedykowanym bodgecie na stronie głównej dla zalogowanych.

dzien_tn.png
opis_tn.png
wybor_tn.png
wyszukiwarka_tn.png

 

Strona dla zalogowanych

Na stronie głównej dla użytkowników zalogowanych znalazły się dwa nowe bodgety - kalendarium giełdowe i kalendarium makro.

Bodgety są automatycznie odświeżane, co jest szczególnie przydatne dla odczytu danych makro. Bodget ten ma domyślnie ustawione odświeżanie co 60 sekund. Aktualne odczyty makro dla lepszej czytelności oznaczane są pogrubioną czcionką i kolorem. Gdy odczyt jest lepszy od oczekiwań, czcionka będzie zielona, gdy gorszy - czerwona.

Nowe elementy na stronie mają szeroki zakres ustawień. Dane mogą być wyświetlane w widoku dziennym lub tygodniowym. Dla danych giełdowych możliwy jest wybór zakresu prezentowanych danych w zależności od rynku notowań, a dla danych makro z dokładnością do wybranych państw.

Użytkownik może dodać do 5 niezależnie konfigurowanych bodgetów każdego typu na swoją stronę. W dalszym ciągu dostępny pozostaje element Kalendarium o moich spółkach.

 

kg_d_tn.png
kg_t_tn.png
km_pods_tn.png
konfig_tn.png